אפליקציה חדשה לאייפד תשמש כמקור מידע מיידי במקרים של תאונה כימית

חברת התוכנה האמריקאית Pass Time Software הודיעה לאחרונה על השקת אפליקציה חדשה לאייפד בשם Chem+. האפליקציה כוללת בתוכה מאגר נרחב, מקיף ומתעדכן, של מידע אודות חומרים כימיים (בעיקר אלה המסוכנים לאדם) וכן הוראות טיפול במקרה של חשיפה לאותם חומרים. המידע באפליקציה נלקח מתוך פרסומים והוראות בטיחות של חברות מרכזיות בתעשייה הכימית וכן מתוך מאגרי מידע רשמיים של מוסדות בטיחות ממשלתיים וציבוריים. מאגר המידע העצום נעטף בממשק ידידותי וקל לשימוש, המאפשר חיפוש וניווט מהיר בין הרי הנתונים.

על אף שמרבית המידע המופיע באפליקציה זמין כבר היום ברשת, קל להבין מדוע בחרה החברה לפתח מוצר יעודי לאייפד, שכן השילוב של מידע זמין ומכשיר נייד ונוח לשימוש יכול להוות כלי עזר חיוני מאין כמוהו במקרי חירום, בהם קיימת סכנה לחשיפת בני אדם לחומרים כימיים מסוכנים או במקרים בהם כבר התרחשה חשיפה שכזו. במקרים ממין זה, בהם מהירות הטיפול יכולה לצמצמם את הפגיעה ואף להציל חיים, יוכל אייפד עליו מותקנת האפליקציה לשמש כאמצעי עזרה ראשונה עבור עובדי התעשיות הכימיות ולא פחות מכך עבור אנשי כוחות החירום המופקדים על טיפול במצבים שכאלה. אפשר רק לקוות כי מהלך זה יוביל לפיתוחן של אפליקציות לאייפד נוספות אשר יקנו למכשיר ערך מוסף מעבר למשחקים ממכרים ולהצגת מידע אודות "משחקי הכס".

 מחיר – 1.99$

לרכישת האפליקציה

קרדיט:  itunes

שלח תגובה

תגי HTML מותרים: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>