ספרים בעברית באייפד

בקרוב נוכל סוף סוף לקרוא ספרים בעברית גם באייפד. ניופאן וסטימצקי, שפיתחו ביחד את פרויקט "עברית" – קורא הספרים האלקטרוני, עובדות בימים אלה על אפליקציה לאייפד שתאפשר למשתמשים לקרוא ספרים גם בעברית.
על פי הידיעה, האפליקציה החדשה תכלול הגדלה והקטנה של הטקסט במולטי-טאצ', אפשרות לכתיבת הערות ולסימון בגוף הטקסט ועוד כהנה וכהנה.

צביקה שיינפלד, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בניופאן מציין כי בעתיד תושק אפליקציה גם לאנדרואיד, כשהמטרה היא להציע את התוכן שמופיע באתר "עברית" לקהל רחב ככל האפשר.
הוצאות הספרים שחברו למיזם ואשר ניתן לרכוש את הספרים שלהן הן: כתר, עם עובד, הקיבוץ המאוחד, ידיעות ספרים, מטר, גרף, בבל, רימונים, קשת, אחוזת בית, סודות, אסטרולוג, הכורסא, עליית גג, פן, אסטרולוג.

חשוב לציין שמי שיוריד ספר באפליקציה לאייפון, לא יוכל לקרוא אותו בקורא של "עברית" ולהיפך.

אין ספק שמדובר במיזם חשוב מאין כמוהו, במיוחד לאור העובדה שהעתיד, כנראה, יהיה מלא בקוראים אלקטרוניים למיניהם והספרים ילכו וייעלמו מן העולם (מה שאותי באופן אישי מצער עד מאוד). אם אכן כך הדבר, כדאי שאפליקציות לספרים בעברית יתפסו תאוצה ומקום לגיטימי כבר עכשיו.

עד אז, יש דרכים אחרות, מסורבלות קצת יותר, לקרוא ספרים בעברית באייפד, באמצעות אתר מנדלי.

שלח תגובה

תגי HTML מותרים: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>