אייפד אייר 2 ואייפד מיני 3 – ביקורות ראשונות

אייפד אייר 2 ואייפד מיני 3 הוצגו ב-16 באוקטובר וההזמנות המוקדמות של המכשירים התחילו כבר למחרת. בשבוע האחרון התחילו להופיע ברשת ביקורות על הטאבלטים החדשים של אפל.

אייפד אייר 2תמונה: store.apple.com

מה חדש באייפד אייר 2?

אייפד מיני 3 כולל מפרט טכני זהה לאייפד מיני 2, בתוספת חיישן Touch ID ואפשרות למכשיר בצבע זהב. אייפד אייר 2 לעומת זאת כלל כמה חידושים.

תצוגה – רזולוציית המסך ותצוגת הרטינה של אייפד אייר 2 לא השתנו מהדגם הקודם, אבל בדגם זה אפל השתמשו בטכניקת ייצור חדשה המכונה Gapless, המשלבת שלוש שכבות (זכוכית הציפוי, חיישן המגע ו-LCD) ויוצרת שכבה אחת ומציגה צבעוניות וניגודיות משופרת, וגם משכללת את הרגישות של חיישן המגע. בנוסף, באייפד אייר 2 ציפוי נגד השתקפות המיועד להקל על הקריאה במכשיר באור שמש. המבקרים לא התרשמו מהפיצ'ר הזה וציינו שמגן ההשתקפות אינו מורגש דיו.

מעבד – אפל הציגו את המעבד A8 בעל ה-64 ביטים בחודש שעבר עם השקת אייפון 6 ואייפון 6 פלוס, אבל המעבד A8X שהוצג עם השקת אייפד אייר 2 הוא מהיר אף יותר. לפי אפל, הביצועים שלו מהירים ב-40% יותר מהשבב A7 שבאייפד אייר הראשון וביצועי הגרפיקה שלו מהירים פי 2.5.

סוללה – בגלל העיצוב הדק של אייפד אייר 2 גם הסוללה קטנה יותר וחלשה יותר. אף על פי כן, היא ממשיכה לספק 10 שעות פעילות בדומה לסוללות בדגמים קודמים של האייפד. אפל טוענים שהטאבלט החדש יעיל יותר מבחינת אנרגיה ומאפשר לסוללה קטנה יותר לספק כוח באותה מידה. אבל הביקורות טוענות שהסוללה של אייפד אייר 2 אינה שורדת את משך הזמן שהסוללה של אייפד אייר שרדה בביצוע אותן פעולות.

חיישן Touch ID – באייפד אייר 2 יש כפתור מגע Touch ID, המוסיף שכבת הגנה לטאבלט ומאפשר לבצע רכישות באפליקציות דרך Apple Pay ומחליף את הפונקציה של passcode.

מצלמה – באייפד אייר 2 יש מצלמה בעלת 8 מגה-פיקסלים, כמו במצלמה שבאייפון 6 ובאייפון 6 פלוס. המצלמה כוללת מעבד מתקדם הכולל אפשרויות זיהוי פנים, מיקוד מהיר והפחתת רעשים. אייפד אייר 2 יכול לצלם סרטי וידאו באיכות גבוהה ולתמוך בצילומים פנורמיים ברזולוציה גבוהה ובתמונות במהירות גבוהה.

פיצ'רים נוספים – אייפד אייר 2 כולל חיישן תנועה עם מודד צעדים ו-GPS וברומטר המודד גובה לפי לחץ האוויר. בנוסף, הציגו אפל כרטיס סים חדש עבור אייפד אייר המאפשר למשתמשים להחליף ספק סלולרי בכל עת.

האם שווה לקנות את אייפד אייר 2?

רוב הסקירות של אייפד אייר 2 היו חיוביות וציינו לטובה את שיפור המהירות, העיצוב הדק והתצוגה המרשימה. עם זאת, המבקרים התרשמו פחות מקיצור חיי הסוללה של האייפד החדש. ורבים מהמבקרים תהו לגבי הנחיצות של השקת דגמי אייפד חדשים במחיר גבוה (מ-499$ לאייפד אייר 2 ו-399$ לאייפד מיני 3, שניהם בשטח אחסון של 16 ג'יגהבייט; הרחבת שטח האחסון ל-64 ג'יגהבייט מקפיץ את המחיר בעוד כ-100$) ובהבדלים קטנים בהשוואה לדגם הקודם. אייפד אייר 2 הוא הטאבלט הטוב ביותר שנוצר אי פעם, נכתב באחת הביקורות, אבל הוא לא המוצר הטוב ביותר של אפל, הוא לא מציע טכנולוגיה מתקדמת במכשיר מהפכני – הוא פשוט דק יותר.

שלח תגובה

תגי HTML מותרים: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>