מוצרי הבית החכם של אפל

ב-CES, תערוכת האלקטרוניקה הבינלאומית שנערכה בשבוע שעבר בלאס וגאס, הציגו אפל בשקט את הקולקציה הראשונה של מוצרים שמותאמים ל-Apple HomeKit, המוגדר כשלד תוכנה ל-8iOS לניהול ובקרה של אביזרי בית חכם. מדובר אמנם במכשירים כמו תקעים, מנעולים וחיישנים לשלטים, לא משהו סקסי כמו אייפד חדש, אבל הם מאפשרים ללמוד על החזון של אפל בנוגע לבית חכם.

בעבר נכתב שאפל טיוי תשמש נקודת המוקד של הבית החכם, כפי שגוגל ממצבים את התרמוסטט החכם Nest כמרכז הבקרה הראשי, אבל נראה שהדיווחים לא היו מדויקים.

כל המוצרים של HomeKit עובדים עם אפל טיוי כדי להפעיל את סירי מרחוק (למשל, לבקש מהטלפון לכבות את האור בבית כשנמצאים במשרד). אין צורך באפל טיוי כדי כדי לשלוט במכשירים האלה כשנמצאים בתוך הבית, כשיש גישה לרשת ה-Wi-Fi, או לאפליקציה, אלא אם כן משתמשים בפקודות קוליות.

homekitצילום מסך: techhive.com

מהשקת המוצרים החדשים אפשר להבין ש-HomeKit משמש רק שלד תוכנה שמוודא שהכול עובד ביחד בלי להשתמש במוקד ראשי או באפליקציית בקרה מרכזית כמו ב-Apple Health. HomeKit מפשט ומייעל את התקשורת בין האייפון והמכשיר הביתי.

אילו מוצרי HomeKit הוצגו ב-CES?

חברת Grid Connect הציגה שקע חכם שהופך מוצרים קיימים בבית, ממנורות ועד קונסולות משחקים ישנות ומדיח כלים, למכשירים חכמים, וכך אפשר  לשלוט בהם דרך האינטרנט גם בלי להחליף אותם בדגמים חכמים חדשים. כלומר, ברגע שמחברים את המכשירים הישנים לשקע החכם, אפשר לשלוט במכשירים דרך אייפון או סירי. לדוגמה, אפשר לתכנת את האפליקציה כך שהיא תכבה את האורות ותנמיך את הטמפטורה בהישמע הקריאה "לילה טוב, בית".

חברת צ'מברליין (Chamberlain) הציגה את MyQ Garage, מכשיר חכם המאפשר לפתוח ולסגור את דלתות האקורדיון מכל מקום באמצעות חיבור לאינטרנט. המכשיר גם מאפשר להגדיר התראות מותאמות אישית ולפקח על מצבי הפתיחה והסגירה של הדלת מרחוק.

eve-appתמונה: elgato.com

חברת אלגטו (Elgato) הציגה מערכת חיישנים חכמים המאפשרת למשתמשים לעקוב אחרי הבית באמצעות מכשירי אייפון, אייפד או אייפוד טאץ', ולקבל נתונים על איכות האוויר, הטמפרטורה, הלחות, לחץ האוויר, צריכת המים ועוד.

בנוסף, הוצגו תקעים ומנעולים חכמים. כל המוצרים שהוצגו ניתנים להפעלה באמצעות אייפון, וגם באמצעות אפל טיוי וסירי, אבל רק באופן מוגבל בינתיים. כאמור, השימוש היחיד לאפל טיוי הוא לפקודה קולית לסירי מרחוק. אבל בתוך הבית מערכת HomeKit אמורה לזהות את פרטי הגישה ל-iCloud כדי לזהות קריאה לסירי.

אף אחד ממוצרים המותאמים ל-HomeKit של אפל אינו עומד למכירה בשלב זה, לכן עקרונית פלטפורמת הבית החכם של אפל טרם הושקה ממש. לפי ההערכות, המוצרים יצאו לשוק בחודשים הקרובים, לקראת האביב.

שלח תגובה

תגי HTML מותרים: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>