בהשראת אייפון X, אפל הודיעה על מכשיר אייפד X החדש

בדו"ח הרבעוני שאפל הציגה, עלה כי מכירות האייפדים נמצאות סוף-סוף בצמיחה, לאחר תקופה בה הן היו בירידה. אם כך, לא מפתיע שאפל החליטה לנצל את ההזדמנות ולשדרג את ליין האייפדים שלה עם דגמי אייפד X שיהיו בעלי תכונות דומות מאוד לאחיהם המוצלח – אייפון X.

אפל כבר מזמן הבינה שמכשירי האייפד הם הכוכבים שלה בתחום מחשוב המיינסטרים ולכן היא משקיעה רבות כדי לפנות למשתמשים עסקיים ומקצועיים יותר. כזכור, בקיץ האחרון היא השיקה את אייפד פרו, עם המסך בגודל 10.5 אינטש ולאחר מכן הוציאה גרסה זולה יותר במחיר של 329$, והכל כדי להגדיל את המכירות.

אייפד פרו

(אייפד פרו. מתוך: https://www.apple.com)

אייפד X: ללא כפתור בית ועם טכנולוגיית Face ID

בסדרת האייפדים החדשה של 2018, לפחות אחד המכשירים יאלץ  להיפרד מכפתור הבית המוכר והאהוב, לטובת מסך מקצה לקצה. גם טכנולוגיית הזיהוי באמצעות טביעת האצבע תפנה את מקומה לתכונה החדשה שהכרנו לראשונה באייפון X , טכנולוגיית זיהוי הפנים, באמצעותה יתאפשר גם השימוש באנימוג'י (אימוג'י מונפשים) ובאימות תשלום. ברמת החומרה, האייפד צפוי לכלול מעבד מהיר יותר, יחידת עיצוב גרפיקה מותאמת אישית, גרסה חדשה של העט ותוכנות חדשות לשימוש בעט.

עם זאת, בניגוד לאייפון X, הגירסה החדשה לא תכלול מסך OLED שמספק בהירות, חדות וצבעים חיים יותר. סמסונג אלקטרוניקס המספקת את לוחות ה-OLED  לאייפון, היא יצרנית התצוגה היחידה שמסוגלת לייצר את המסכים החדשים לאייפדים, אבל בשל אילוצים טכניים וכלכליים, אפל תשאיר את המכשירים עם מסך LCD  כרגיל, בינתיים.

טכנולוגיית זיהוי הפנים Face ID

(Face ID. מתוך: https://www.apple.com)

טכנולוגיית זיהוי הפנים אינה מתאימה לאייפדים

אי אפשר להתעלם מהבעייתיות שבטכנולוגיית זיהוי הפנים ומעניין לראות כיצד אפל תתמודד עם המצב. בניגוד לאייפון שהוא מכשיר אישי, אייפד הוא מכשיר חברתי שלרוב משמש מספר בני משפחה באותו בית או מספר עובדים בעסק או בחברה. ה-Face ID  לעומת זאת, מאפשר זיהוי של אדם אחד. זה גורם לטכנולוגייה המוצלחת להיות קצת פחות רלוונטית וחבל שכך.

המכשירים אמורים לצאת לקראת סוף 2018, כשנה לאחר יציאת העדכון הרציני של מכשיר האייפד האחרון. עד אז, אפל מודיעה שעשויים להשתנות עוד דברים רבים, כך שכל מה שהצגנו כאן הוא בגדר תכניות בלבד ועשויים לחול שינויים במכשיר עצמו. נקווה שיהיו תוספות שיפתיעו אותנו.

שלח תגובה

תגי HTML מותרים: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>