אפליקציות חדשותיות לאייפד – עיתוני הדפוס עוברים לדיגיטלי

כשהאייפד הוצג לראשונה לעולם ע"י סטיב ג'ובס, השאלה שנשאלה הכי הרבה הייתה "מה יהיה עם העיתונים?". האייפד והאפליקציות החדשות שלו איימו להכחיד את העיתונים ומגזיני הדפוס. היום, כשלרבים יש אייפד 2, אפשר לראות שרוב העיתונים הבינו שהעתיד כבר כאן – ומציעים אפליקציות לאייפד 2. הנה כמה מומלצות:

אפליקציית רויטרס לאייפד:

אפליקציה חינימית לאייפד של סוכנות הידיעות רויטרס (Reuters News Pro for iPad) מביאה חדשות מהעולם לאייפד 2. העיצוב יותר דומה לבלוג או לאתר חדשות קלאסי מאשר לעיתון, אבל הפשטות והתכנים העדכניים מפצים על כך.

PressReader:

לאנשים שעדיין קוראים עיתונים ולא מוכנים לוותר על התחושה הקלאסית של העיתון בגרסאתו המודפסת. קורא החדשות (Press Reader) הוא אפליקציה של חברת NewspaperDirect Inc המביא גרסאות דיגיטליות של עיתוני דפוס מרחבי העולם לאייפד 2, ונותן אפשרות לדפדף בהן בדיוק כמו בעיתון רגיל. העיתונים באפליקצית קורא החדשות הם גרסאות דיגיטליות של עיתוני הדפוס, כך שלא נאבד שום דבר בדרך. נכון להיום האפליקציה לא תומכת בעיתונים בעברית

אפליקציית ניו יורק טיימס לאייפד:

NYTimes לאייפד הינה אפליקציה חינמית שמחליפה את האפליקציה הקודמת של הניו יורק טיימס – הEditor's Choice Application. מדובר באפליקציה שמביאה לאייפד כתבות מכול המחלקות של העיתון ומאפשרת לצפות במצגות ובסרטונים שהועלו ע"י צוות העיתון. אחד היתרונות של אפליקצית ניו יורק טיימס לאייפד הוא שניתן לשמור כתבות ומצגות אל המכשיר כך שניתן יהיה לקרוא אותן גם שאין חיבור לאינטרנט.

The Telegraph iPad Edition:

גם עיתון הטלגרף הבריטי הוציא אפליקציה לאייפד. כמו באפליקציות האחרות, האייפד אדישן מציע כתבות נבחרות, סרטונים ומצגות מכל מחלקות העיתון. על אף שהורדת האפליקציה בחינם, יש לשלם על כל מהדורה בנפרד או לעשות מנוי לעיתון.

Wall Street Journal for iPad:

האפליקציה הראשונה של ה"וולסטריט ג'רנל" הגיעה קצת באיחור לשוק האפלקציות, ועכשיו ישנה גרסא חדשה לאייפד 2. האפליקציה מאפשרת לקרוא את הסיפורים החמים מהעיתון, לשמור כתבות וכן לעקוב אחריהן בגיליונות שונים של העיתון. אחת הבעיה תמונה בעיצוב הלא ידידותי למשתמש של האפליקציה, בזמן הארוך (מעל דקה) שלוקח לאפליקציה לעלות, ולעובדה שוול סטריט דורשים מחיר מלא על ההרשמה, אפילו אם אתם כבר מנויים למהדורת הדפוס.

The Guardian Eyewitness:

הגארדיאן הבריטי החליטו להכנס לשוק האייפד עם אפליקציה לא שגרתית. אפליקציית עד ראייה היא לא עוד גרסה מיוחדת של העיתון לאייפד 2, אלא גלריה אינטרקטיבית של מערכת הצילום של העיתון, שמאפשרת לצפות בתמונות החדשות על המסך הגדול של האייפד. כל יום צוות הגארדיאן מעלה תמונה אחת בשילוב עם טקסט קצר המסביר על התמונה. כמו כן,ניתן לצפות במאות התמונות הקיימות במאגר של הגארדיאן.

אפליקציית ישראל היום לאייפד

גם בעברית יש אפליקציות לאייפד 2. האפליקציה של "ישראל היום" מביאה את מהדורת הדפוס בפורמט PDF  לאייפד. העיתון נוח לדפדוף, כולל עדכונים חדשותיים תכופים אך האפליקציה עצמה קצת איטית.

אפליקציית גלובס לאייפד:

"גלובס" הוא העיתון השני בישראל שהוציא אפליקציה לאייפד. אפליקצית "גלובס" לאייפד מביאה את העיתון במהדורת הדפוס, כתבות מגיליונות ישנים ואפשרות שמירה של כתבות נבחרות למכשיר. "גלובס" מאפשר צפייה במגזינים השונים של העיתון ובקטעי הוידאו של גלובס TV.

מבחר האפליקציות החדשותיות לאייפד ולאייפד 2 הוא גדול, וככול הנראה רק ימשיך לגדול ככול שעיתונים ומגזינים ישקיעו בגרסאות ה"אלחוטיות" שלהם. בישראל נושא האפליקציות של עיתונים לאייפד 2 עדיין בחיתוליו, אבל בסופו של דבר, סביר להניח ששאר העיתונים הישראלים יצטרכו גם הם להעביר את עצמם לדיגיטלי ויציעו לקהל הקוראים אפליקציות לאייפד.

1 comment on “אפליקציות חדשותיות לאייפד – עיתוני הדפוס עוברים לדיגיטלי

שלח תגובה

תגי HTML מותרים: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>